İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 28 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak gerçeleştirilen “Kahramanlar-43” operasyonlarında 165 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya açıklamasının devamında, “Aziz Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstihbarat Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği operasyonlarda toplam 28 ile baskın düzenlediklerinin aktaran Yerlikaya, devamında “Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde düzenlenen “KAHRAMANLAR-43” Operasyonları kapsamında; Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Antalya, Batman, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kars, Kilis, Kocaeli, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Osmaniye, Rize, Siirt, Şırnak, Tekirdağ ve Van olmak üzere toplam 28 ilde;

Bölücü Terör örgütü içerisinde faaliyet gösterdikleri, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen, bölücü Terör örgütünün “Gençlik Yapılanması” ve “Kadın Yapılanması” içerisinde faaliyet yürüten, sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yapan, geçmiş yıllarda ele geçirilen örgütsel dokümanlarda örgüt mensuplarıyla birlikte fotoğrafları tespit edilen 165 şüpheli yakalandı” şeklinde açıkladı.

Açıklamanın devamında, “Operasyonlarda yapılan aramalarda, çok sayıda dijital materyal ile örgütsel dokümana el konuldu” denildi.

Operasyonu gerçekleştiren polislere tebriklerini sunan Bakan Yerlikaya, devamında “Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilince kadar kararlılıkla devam edecek” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Milletlerarası Anlaşma Yürürlüğe Girdi Milletlerarası Anlaşma Yürürlüğe Girdi

Kaynak: Haber Merkezi