A Milli Erkek Voleybol Takımı'nda başantrenörlük görevi Fransız çalıştırıcı Cedric Enard’a emanet edildi.

Bakan Bak’tan Fenerbahçe Kulübü için Tebrik Mesajı Bakan Bak’tan Fenerbahçe Kulübü için Tebrik Mesajı

TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda düzenlenen imza törenine, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Cedric Enard birlikte katıldı.

Türk voleybolunda tarihi başarılar elde ettiklerini ve hedeflerinin daha büyük olduğunu belirten TVF Başkanı Üstündağ, "Hayallerimiz ve heyecanımız var. Erkeklerde ilk kez olimpiyat elemesi oynama hakkı elde ettik. Bu sezon ilk kez Milletler Ligi'nde mücadele edeceğiz. Yeni başantrenörümüzün Hırvatistan Milli Takımı ile sözleşmesi devam ediyordu. Hırvatistan Voleybol Federasyonu'nun sağladığı kolaylık doğrultusunda Cedric Enard ile sözleşme imzalıyoruz. Hocamızı uzun süredir takip ediyordum. Hocamızın başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

Fransız çalıştırıcı Cedric Enard ise, A Milli Erkek Voleybol Takımı'nın başantrenörü olduğu için çok mutlu ve onurlu olduğunu dile getirdi.

Türk voleybolunun elde ettiği başarıların altını çizen Enard, "Burada olduğum için çok mutlu ve onurluyum. Kariyerim için büyük bir adım. Türk voleybolunun geldiği yeri biliyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Estonya ve Hırvatistan milli takımlarında çalıştım. Takımı ve oyuncuları iyi tanıyorum. Çok büyük bir potansiyel var. Tecrübeli ve çok yetenekli oyunculara sahibiz. En büyük hedeflere ulaşmak için mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA