Gazze’de 7 Ekim’den Bu Yana 30 bin 35 Sivil Öldü Gazze’de 7 Ekim’den Bu Yana 30 bin 35 Sivil Öldü

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, prostat kanserinden tekrar rahatsızlanarak Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’ne kaldırıldı. Austin’in ne kadar süre hastanede kalacağı henüz bilinmediğinden yetkilerini Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks’e devrettiği ifade edildi.

ABD Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Savunma Bakanı Lloyd Austin, acil bir mesane sorununa işaret eden belirtilerin görülmesi sonucu tekrar Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezine götürüldü. Kendisi halen hastanede tedavi görmektedir. Bakan Austin, Savunma Bakanlığı makamının işlev ve görevlerini Savunma Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks'e devretmiştir. Savunma Bakan Yardımcısı görev ve fonksiyonları üstlenmiştir. Genelkurmay Başkanı, Beyaz Saray ve Kongre bilgilendirilmiştir” denildi.

Austin’in ne kadar süre hastanede kalacağının bilinmediği de ifade edilen açıklamada, “Şu anda Bakan Austin'in ne kadar süreyle hastanede kalacağı belli değil. Mevcut mesane sorununun tam iyileşme beklentisini değiştirmesi beklenmiyor.” ifadeleri de dikkat çekti.

Pentagon, Ocak ayının ortalarında Bakan Austin’in prostat kanserine yakalandığını duyurmuş ve bu kapsamda operasyon geçirdiğini açıklamıştı. Austin bir süre hastanede tedavi görmüş, ardından görevine dönmüştü.

Kaynak: DHA