Manisa’da Çarpışan Otomobillerden Biri Yandı: 1 Ölü, 7 Yaralı Manisa’da Çarpışan Otomobillerden Biri Yandı: 1 Ölü, 7 Yaralı

Adana'nın Seyhan ilçesinde, motosiklet ve elektrikli araç üretimi yapılan fabrikada çıkan yangın, kontrol altına alındı.

Yangın, saat 20.00 sıralarında Merkez Seyhan ilçesi Zeytinli Mahallesi'ndeki motosiklet montaj ve üretim fabrikasında çıktı. Üretim tesisindeki bir makinenin henüz bilinmeyen nedenle alev alması sonucu çıktığı öne sürülen yangın, hızla büyüdü. Çalışanların durumu itfaiyeye bildirmesi üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Çok sayıda arazöz ve tankerle alevlere müdahale eden ekipler, yangının çevredeki diğer tesislere sıçramaması için çalışmalarını sürdürüyor. 

Kontrol Altına Alındı

Adana'da saat 20.00 sıralarında motosiklet ve elektrikli araç üretimi yapılan fabrikada çıkan yangın, ekiplerin 3 saat süren çalışması sonucu kontrol altına alındı. Söndürme çalışmalarına İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli çok sayıda TOMA ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı arazözler de destek verdi. Yangın sırasında depoda bulunan motosiklet ve elektrikli araçların alevlerden kurtarılması için büyük çaba sarf edildi. Yangından kurtarılan yüzlerce araç güvenli bölgelere taşınırken, fabrikada büyük çaplı hasar meydana geldi. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışması devam ediyor. 

İtfaiye Daire Başkanından Açıklama

Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ercan Kandemir, motosiklet fabrikasındaki yangına ilişkin yaptığı açıklamada, alevlerin çevredeki fabrikalara sirayet etme durumunun bulunmadığını söyledi. Yangını kontrol altına aldıklarını aktaran Kandemir, "Yangın ilk başladığı andan itibaren bütün ekiplerimiz alana geldi. Müdahalemiz başladı ve fabrikanın dört bir yanından yangına müdahale ettik. Etraftaki fabrikalara şu anda sirayet etmesi söz konusu değil. İçeride merkezde bir yangın sürüyor sadece, o da kontrolümüz altında. Lityum pillerden kaynaklı bir yangın var şu anda. Müdahalelerimiz sürüyor" dedi.

Kaynak: AA