İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana’da düzenlenen “Narkoçelik-21” operasyonunda 12 uyuşturucu çetesinin çökertildiğini, 266 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından bilgilendirmede bulunan Yerlikaya, Adana’da son 3 günde uyuşturucu satıcılarına yönelik “Narkoçelik-21” operasyonu düzenlendiğini, operasyona 586 ekibin, 2 bin 855 personelin ve 23 dedektör köpeğin katıldığını aktardı.

Operasyonda, 12 ayrı uyuşturucu suç çetesi çökertildiğini, 266 şüphelinin yakalandığını belirten Yerlikaya, Türkiye’de tek operasyonda 266 tutuklama ile en yüksek tutuklama oranına ulaşıldığına dikkat çekti.

Yerlikaya, "Operasyonu koordine eden Adana Valiliğimizi, Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası Sizinle. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek" dedi.

Tuzla'daki Fabrika Yangını Ormanlık Alana Sıçradı Tuzla'daki Fabrika Yangını Ormanlık Alana Sıçradı

Kaynak: DHA