Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde, mobilya deposunda başlayıp eve sıçrayan yangında mahsur kalan 4 kişi vatandaşlarca kurtarıldı.

Özgür Mahallesi Ege Bağatur Bulvarı'ndaki bir mobilya mağazasının deposunda henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüyerek, bitişikteki iki bina ile bir oto tamirhanesine sıçradı.

Satılamayan Kurbanlıklar Elde mi Kalacak? Satılamayan Kurbanlıklar Elde mi Kalacak?

İhbarın ardından itfaiye, 112 Acil Sağlık ve polis ekipleri olay yerine yönlendirildi. Yangının etkisiyle mahsur kalan Hicran (65), kızı Ceylan (30), torunu Neva Çığıraçan (2) ve kardeşi Selami Yüzgeçiciler, vatandaşlar tarafından evden çıkarıldı ve sağlık ekiplerine teslim edildi.

Gölgelik Oluşturuldu

Dumandan etkilenen Hicran Çığıraçan'ın güneşten etkilenmemesi için vatandaşlar gölgelik oluşturup daha sonra kendisine şemsiye temin etti. Dumandan etkilenen Hicran Çığıraçan'ın eşi Sebahattin Çığıraçan (65), gazetecilere, kendisini telefonla arayan eşinin mahsur kaldıklarını bildirmesinin ardından bayıldığını anlattı.

Çığıraçan, ailesini kurtarmak için hemen eve geldiğini ancak yoğun duman nedeniyle binaya girişine polislerin izin vermediğini belirtti. Çığıraçan, kendisinden önce yukarıya çıkan vatandaşlar tarafından ailesinin kurtarıldığını aktardı.

Yangın için tedbir amacıyla olay yerine İl Emniyet Müdürlüğüne ait Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) da getirildi.

İtfaiye ekiplerinin üç noktadan müdahalesiyle yangın söndürüldü.

Kaynak: AA