AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Turgut Altınok ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Kurum, adaylıklarının açıklanmasının hemen ardından porojelerini anlatmak için Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile bir araya gelmeleri dikkat çekti.

İlk olarak İstanbul adayını açıklayan AK Parti’de, başkan adayı Murat Kurum 7 Ocak tarihinde Ulaştırma Bakanı Uraloğlu ile bir araya gelmişti.

Murat Kurum, o anları sosyal medya hesabından paylaşarak, “İstanbul’u da, İstanbulluların bizden ne beklediğini de biliyoruz! Bu şehrin mevcut karmaşasını en hızlı şekilde gidereceğiz. İlk günden işe koyulduk. Ulaştırma Bakanımız Sayın Uraloğlu ile bir araya geldik, çilesiz İstanbul için projelerimizi konuştuk” açıklamasını yaptı.  

Bakan Aşkın Bak: Spor Alanında Bir Devrim Gerçekleşti Bakan Aşkın Bak: Spor Alanında Bir Devrim Gerçekleşti

Murat Kurum paylaşımında özellikle İstanbul’daki ulaşıma yönelik projelerine vurgu yaparak, “İstanbul’un yollarında ulaşım çilesi bitene kadar durmayacağız!” ifadelerine yer verdi.  

Altınok da Projelerini Anlattı

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Turgut Altınok da adaylığının kesinleşmesinin ardından dün Ulaştırma Bakanı Uraloğlu ile bir araya gelerek projelerini paylaştı.

Bakan Uraloğlu, Turgut Altınok’un ziyaretini sosyal medya hesabından, “Ülkemizin kalbi Ankara'nın AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Turgut Altınok ile bir araya geldik. Görüşmemizde başkentimize ait halihazırda yer alan ulaşım ve planladığımız raylı sistem projelerini istişare ettik” paylaşımı ile duyurdu.

Bakan Uraloğlu’na kendisini kabul ettiği için bir teşekkür mesajı yayımlayan Turgut Altınok ise “Sn. Bakanımıza destekleri için çok teşekkür ediyorum. Ankara’ya müjdelerimiz olacak” açıklamasını yaptı.

Altınok, “Ankaralı evine ve işine giderken ulaşım ve trafik sorunu yaşamayacak” ifadesiyle Başkent’teki projelerinde önceliğinin ulaşım olacağına vurgu yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi