Otomobillerin Reel Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor Otomobillerin Reel Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor

Yerli ve yenilenebilir kaynaklardan üretim yapan 53 enerji santraline sahip Akfen Yenilenebilir Enerji'nin 2023'teki net karı 4,5 milyar liraya ulaştı.

4,5 milyar lira net kar elde eden şirketin geçen yıl toplam varlıklarının ise 34,6 milyar lira, öz kaynaklarının ise 20,4 milyar liraya yükseldiği bilgisi paylaşıldı.

Şirketten yapılan açıklamada, geçen yıl tüm çevresel taahhütlerin yerine getirildiği ve 126,4 milyon liralık karbon emisyon sertifika geliri elde edildiği de ifade edildi.

Akfen Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Mustafa Kemal Güngör de 2023 yılının, Akfen Yenilenebilir Enerji için dönüm noktası olduğuna dikkat çekti.

Güngör, “Karlılık, sürdürülebilir büyüme ve çevresel taahhütlerimizi yerine getirme konusunda gösterdiğimiz çabalar, sektördeki lider konumumuzu pekiştirdi” değerlendirmesini yaptı.

Geleceğe yönelik hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Güngör, “Geleceğe yönelik hedeflerimiz, yenilenebilir enerji kapasitemizi daha da arttırarak Türkiye'nin sürdürülebilir enerji hedeflerine katkıda bulunmak ve global enerji geçişine öncülük etmektir" bilgisini verdi.

Kaynak: AA