Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen hava destekli operasyonda çok sayıda uyuşturucu madde ve uyuşturucu yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Oyun Oynamak İsterken Ölen Aselnur Yürekleri Dağladı Oyun Oynamak İsterken Ölen Aselnur Yürekleri Dağladı

7 Haziran Cuma günü Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Alanya'da eşzamanlı uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi.

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyona, 2 özel harekat birimi dahil olmak üzere toplam 43 ekip, 530 personel ve 4 narkotik madde arama köpeği (NMAK) ile bir helikopter katıldı.

Operasyonda belirlenen adreslerin yanı sıra yat ve tur tekneleri ile umuma açık işletmelerde ve 4 farklı noktada şüpheli kişi ve araçlar denetlendi.

Operasyonda 1288 kişi, 189 araç, 23 tur teknesi, 36 umuma açık işletme denetlendi.

Operasyonun devamında ise değişik suçlardan aranan 21 kişi yakalanırken, 2 yabancı uyruklu yasal kalış hakkı bulunmayan kişi tespit edilerek yasal işlem başlatıldı.

41 araca toplamda 207 bin 29 TL cezai işlem uygulandı. 2 işletmeye evrak eksikliğinde dolayı tutanak düzenlendi. 2 kişi hakkında 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak ve sağlamak' suçundan, 10 kişi hakkında 'kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak' suçundan işlem başlatıldı. 

Kaynak: DHA