Ankara'nın Altındağ ilçesinde Demirciler Sitesinde yapı inşaat malzemeleri satılan iş yerinin deposunda yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen ve yandaki iş yerlerine de sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik müdahalesinin ardından söndürülebildi. 

Altındağ ilçesine bağlı Örnek Mahallesi'nde bulunan Demirciler Sitesi'nde yapı malzemeleri satılan bir iş yerinin deposunda saat 09.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen ve yandaki iş yerlerine de sıçrayan yangını söndürmek için olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Ankara’da Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri Ankara’da Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri

Bu sırada yangın nedeniyle gökyüzünü siyah duman kapladı. Polis ekiplerinin çevre güvenliğini almasının ardından müdahaleye başlayan itfaiye ekipleri, yaklaşık 2 saatlik müdahalenin ardından yangını kontrol altına aldı.

Ekiplerin, soğutma çalışmaları devam ederken, yangın nedeniyle iş yerlerinde hasar meydana geldi.

İş yeri sahibi İbrahim Mert Tiritoğlu, gazetecilere açıklamasında, yangın sırasında içeride herhangi bir çalışan bulunmadığını belirterek, "Arkadaşlarımızın çoğu dışarıdaydı. Diğerleri olayı duyunca hemen dışarı çıktı" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da olay yerinde incelemelerde bulunarak, itfaiye ekiplerinden bilgi aldı.

Kaynak: AA/DHA