Ankara Kent Konseyi yönetimi, Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’i ziyaret ederek yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  

31 Mart Yerel seçimlerinde başarılı sonuç elde eden belediye başkanlarına ziyaretlerini sürdüren Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve beraberindeki heyet ilk olarak Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner’e ziyarette bulundu.  

Çankaya Belediyesi’nde gerçekleşen ziyaret esnasında konuşan Belediye Başkanı Güner, “Burada kentin paydaşlarının tamamı bulunuyor. Burada birlikte ne başarabilirsek Ankara için aynı katkıyı sağlamış olacağız. Bu katkıyı nasıl geliştirebilirsek Ankara da o kadar gelişecek” dedi.

AKK Başkanı Yılmaz da Çankaya ilçesinin yerel katılımcı kültürün nefes aldığı bir yer olduğuna dikkat çekti.

Konseyin ikinci ziyareti, Polatlı Belediyesi’ne oldu.

Ankara ile Tatvan Arasında Turistik Tren Ankara ile Tatvan Arasında Turistik Tren

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Ankara Kent Konseyi’nin son 5 yılda yapmış olduğu çalışmalar ile kendinden söz ettirdiğini dile getirerek, “Tüm çalışmaları takip ettim çok güzel işlere imza attınız, büyük heyecanla çalıştınız ve lokomotif olarak başarılı oldunuz’’ değerlendirmesini yaptı. 

Halil İbrahim Yılmaz da burada yaptığı açıklamada, yeni dönemde kültür sanat, sokak hayvanları ve tarım konularında iş birliği yapmak istediklerini belirtti.

Ankara Kent Konseyi son olarak Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’e ziyaret düzenledi.

Pursaklar Belediyesinde gerçekleşen ziyarette konuşan AKK Başkan Yardımcısı Savaş Zafer Şahin, Ankaralıların Pursaklar’dan geçerek Esenboğa Havalimanı’na ulaşabildiğine dikkat çekerek, Pursaklar’ın Ankara için ciddi bir vitrin ve vizyon olduğunu kaydetti.

Şahin, geliştirilecek projelerde bunu dikkate almanın tüm kent için önemli olacağını da söyledi.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ise yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti, “Kent konseyleri kamu ile sivil toplum arasında köprü vazifesi gören birimler. Bu yüzden kuruluş mahiyeti çok kıymetli. Bunu aktif bir şekilde kullanabilmek de çok kıymetli” ifadeleriyle dile getirdi.

Çetin belediyenin, Pursaklar Kent Konseyi'nin ve Ankara Kent Konseyi'nin birlikte çalışmasını büyük bir iştahla istediklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Bülten