Mamak Belediyesi Drift Pisti ve Okçuluk Alanı İnşa Edecek Mamak Belediyesi Drift Pisti ve Okçuluk Alanı İnşa Edecek

Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki inşaatta, 2 stajyerin 15 Ağustos 2022'de ölümüyle ilgili davaya devam edildi. Davada 5 sanığın adli kontrol tedbiri kaldırıldı.

Yenimahalle ilçesi Hipodrom Caddesi'ndeki inşaatta stajyer olarak çalışan Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Taha Öztürk (21), ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Emre Çetin (22) ve ODTÜ Mimarlık Bölümü öğrencisi Ege Kıratlı (21), 15 Ağustos 2022'de etkili olan fırtınada devrilen beton kalıplarının altında kalmıştı.

Taha Öztürk ve Emre Çetin hastanede hayatını kaybederken, Ege Kıratlı yaralı kurtulmuştu.

Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde olayla ilgili davanın görülmesine bugün devam edildi.

Duruşmaya, tutuksuz sanıklar Alpcan Ergüven, Sinan Kar, İnan Yücel, Emrah Akyol, Bayram Yüksel ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme başkanının söz vermesi üzerine konuşan Taha Öztürk’ün babası, dosyadaki eksikliklerin giderilmesini talep etti.

Tutuksuz sanık Alpcan Ergüven, kaza anında kendisinin de orada olduğunu ifade ederek, “Canımı zor kurtardım. Sizden ricam adli kontrol tedbirlerinin kaldırılması. Resmen cezalandırılıyoruz 1,5 yıldır imza atıyoruz" dedi.

Sanık Sinan Kar’ın avukatı ise, adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep ederek, “Artık bu ceza boyutunu aşmış durumdadır" diye konuştu.

Diğer tutuksuz sanıklar da dosyadaki eksik hususların giderilmesini ve adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasını talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme başkanı, sanıklar hakkında bulunan haftada 1 gün imza atma adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesine hükmetti.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: DHA