Ankara'nın Çankaya ilçesinde, Ayşegül Çınar'ı (44) av tüfeğiyle öldüren eski erkek arkadaşı M.A., ifadesinde, "O akşam Ayşegül kapıma geldi. Yanında 2 kişi daha vardı, gelenleri tanımıyorum. Ayşegül, kapıya vurunca ben de 'gitsin' diye kapıyı araladım ve aradan 2 el ateş ettim" dedi.

Olay, 26 Ocak'ta Çankaya ilçesi Yaşamkent Mahallesi'nde meydana geldi. M.A., eski kız arkadaşı Ayşegül Çınar'a av tüfeğiyle ateş etti. Çınar, olay yerinde hayatını kaybetti ve Konya'da defnedildi. Kaçan M.A., Sincan'da saklandığı gecekondu evinde polis tarafından yakalandı. Adliyeye sevk edilen M.A., nöbetçi hakimlik tarafından 'kadına karşı kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara’da Gerçekleşti Avrupa Film Günleri'nin Galası Ankara’da Gerçekleşti

M.A.'nın savcılıkta verdiği ifadeye göre, Ayşegül Çınar eski sevgilisiydi ve olayın yaşandığı gece kapısına geldi. M.A., "Ayşegül'ün yanında 2 kişi daha vardı, gelenleri tanımıyorum. Ayşegül, kapıya vurunca ben de 'gitsin' diye kapıyı araladım ve aradan 2 el ateş ettim. Kurşunlardan biri Ayşegül'e denk gelmiş. Benim öldürmek gibi bir amacım yoktu. Korkutmak ve 'kapımdan gitsin' diye ateş ettim. Pişmanım" şeklinde ifade verdi.

Kaynak: DHA