Osmaniye’de Dehşet: Ablası ve Eniştesini Öldürüp, İntihar Etti Osmaniye’de Dehşet: Ablası ve Eniştesini Öldürüp, İntihar Etti

Ankara’da tartıştığı mahalle arkadaşı V.U.’nun babası M.U’yu tabanca ile öldüren E.Y. (24) ile babası V.Y.’nin (48) yargılandığı davada mütalaasını sunan savcı, 2 sanık hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası talep etti.

Ankara'da geçen yıl 26 Haziran'da E.Y. ile mahalleden arkadaşı V.U., bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Tartışmaya tarafların babaları da dahil oldu. E.Y., sopayla kendisine saldıran M.U.’ya tabanca ile ateş etti. Ağır yaralanan M.U., hayatını kaybetti. E.Y. ile babası V.Y. kaçtı. Polis ekiplerince yakalanan baba ve oğlu gözaltına alınıp, tutuklandı.

‘Uyuşturucu Madde Etkisindeydim’

Soruşturmanın ardından hazırlanan iddianame, Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. E.Y. hakkında 'kasten öldürme' suçundan 18 yıl, 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçundan 3 yıl, V.Y. hakkında da 'kasten öldürme' suçundan 18 yıl hapis cezası talep edildi. E.Y., iddianamedeki ifadesinde, M.U.’ya 2 el ateş ettiğini kabul ederek, uyuşturucu madde kullandığını ve olay anında kendinde olmadığını savundu. E.Y., "Kafam çok güzeldi, V.U.’nun yanına gitmiştim. V.U., beni görünce kaçmaya başladı. Ben de peşinden koştum. V.U.’nun babası geldi, sopayla bana vurmaya başladı. V.U., olay yerinden kaçtı, ona ateş etmedim. Olay olduktan sonra babamla karşılaştık. Silahı da ormana attım, pişmanım" dedi.

‘Silahı Ormana Attım’

Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanıklar E.Y., V.Y. ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, esasa ilişkin mütalaasını açıklaması için Cumhuriyet savcısına söz verdi. Savcı, sanık E.Y.’nin üzerinde bulunan ateşli silah ile M.U.’nun göğüs ve kasık bölgesine 3 kez ateş ettiğini belirtti. E.Y.’nin babası V.Y.’nin yardımı ile silahı ormana attığını kaydeden savcı, elde edilen kamera kayıtları, tanık beyanları doğrultusunda baba ile oğlunun olayın başından sonuna kadar fikir ve eylem birliği içinde hareket ettiklerini vurguladı. Savcı, E.Y. hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis, 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçundan 3 yıl, V.Y. hakkında da 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapisle cezalandırılmalarını talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmedip, duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA