Ankara Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ramazan Bayramı kapsamında Ankara’da alınan tedbirleri duyurdu. 

Emniyet Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili vesilesiyle, vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat edebilmesini sağlamak üzere ilgili kurumlar tarafından önemli tedbirler alındığını belirtti. Bu tedbirler kapsamında, 04 Nisan 2024 tarihinden itibaren 15 Nisan 2024 tarihine kadar belirli noktalarda ekstra emniyet önlemlerinin uygulanacağını açıkladı. 

Yapılan açıklamada bariyerlerle kapatılacağı ve bu noktalarda transit geçiş uygulaması yapılacağı belirtilen yollar şu şekilde sıralanmaktadır: 

1. Beypazarı Yolu 121. km'de (Çayırhan Mahallesi D140-03/46 Karayolu Kontrolsüz Kavşağı), 

2. Eski İstanbul Yolu üzerindeki 53. km, Ciğir Köyü çıkışı 55. km, Kurtboğazı tepe orta refüjü 56. km, Dutözü Kavşağı 58. km, İğdir Köyü dönüşü 59. km, Özbek Çiftliği orta refüj dönüşü 64. km, TIR Parkı Kavşağı 65. km ve Uğurlu Köyü Kavşağı, 

3. Konya Yolu 82. km'de (TŞOF Kavşağı), 

4. Samsun Yolu'nda Çalışkanlar Kavşağı, Ortaköy Kavşağı ve Gökçeyurt Kavşağı bariyerlerle kapatılacak ve bu noktalarda trafik akışı transit olarak verilecek. 

Emniyet Müdürlüğü, alınan bu tedbirlerin amacının, vatandaşların Ramazan Bayramı tatili süresince sevdiklerine güvenle kavuşmalarını sağlamak ve yolculuklarını emniyet içinde gerçekleştirmelerini temin etmek olduğunu ifade etti. 

Kaynak: Haber Merkezi