Ankara'da, trafikte 'yol vermeme' nedeniyle kavga ettiği kişilere tabancayla ateş ederken, eşi K.D.’nin (66) göğsünden vurup ölümüne neden olan C.D.’nin (71) hakkında, 'üst soydan akrabayı kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet talep edildi. Kavga ettiği A.K. (29) ve H.K. (58) hakkında ise 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istendi.

Mansur Yavaş, Kalecik Seçim Merkezini Açtı Mansur Yavaş, Kalecik Seçim Merkezini Açtı

Yenimahalle ilçesinde geçen sene 3 Eylül'de C.D., trafikte 'yol vermeme' nedeniyle iki şahısla tartıştı. Taraflar, araçlarını park edip aşağı indikten sonra kavga etti. Aracından ruhsatlı tabancasını alan C.D., karşı tarafa ateş açarken eşi K.D. engel olmaya çalıştı. Bu sırada kurşunlardan biri H.K.’nin koluna, diğeri ise eşi K.D.’nin göğsüne isabet etti. H.K., kurşunun kolunu sıyırmasıyla hafif yaralandı. Yaralı eşi K.D. ise ihbar üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. K.D., doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Olay sonrası gözaltına alınan C.D. ile kavgaya karışan H.K., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. A.K. ise serbest bırakıldı.

Babalarından Şikayetçi Olmadılar

C.D.’nin  kızları S.K., F.S.G. ve S.A., anneleri ile babaları arasında herhangi bir husumet ve geçimsizliğin olmadığını belirterek, babalarından şikayetçi olmazken H.K. ve A.K.’den şikayetçi oldular. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Ankara 33'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Kaynak: DHA