MKE Ankaragücü Basın Sözcüsü Hüseyin Aytekin teknik direktörleri Emre Belözoğlu'nun Çaykur Rizespor ile oynadıkları maçın ardından yaşanan olayların içerisine çekilmeye çalışılmasına tepki gösterdi.

Basın Sözcüsü Aytekin yaptığı yazılı açıklamada, Çaykur Rizespor karşılaşması sonunda yaşanan olayların adli yargı ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun kurulları tarafından incelendiğini hatırlatarak, "MKE Ankaragücü Kulübü olarak yaşanan olaylara ilişkin teknik direktörümüz Emre Belözoğlu'nun ısrarla olayların içerisine çekilmeye çalışılmasını üzülerek takip etmekteyiz" ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlu’nun hakem ve temsilci raporlarında isminin yer almadığına dikkat çeken Aytekin, “Teknik direktörümüz Emre Belözoğlu, hakem Halil Umut Meler'den saha içinde ve koridorlarda defalarca özür dileyerek üzüntüsünü bildirmiştir. Hocamızın yapıcı tavrına karşı, yıllar önce verilen bir röportaj üzerinden algı yaratmaya çalışan herkesi, kaos ortamındaki Türk futbolu adına sağduyuya davet ediyorum” açıklamasını yaptı.

Aytekin, “Dönem mağduriyetler üzerinden hesap görme dönemi değil, birlik içerisinde Türk futbolunu kriz ortamından çıkarma dönemidir" uyarısında da bulundu.

Beşiktaş’ta Konyaspor Mesaisi Hızlı Başladı Beşiktaş’ta Konyaspor Mesaisi Hızlı Başladı

AA

Editör: Ersan Akbaş