Antalya sahillerinde bir ceset daha bulundu. Aksu ilçesinde 5 yıldızlı bir otelin sahilinde bulunan erkek cesedi ile son 5 günde Antalya sahillerinde bulunan ceset sayısı 6'ya yükseldi. 

Aksu ilçesi Kemerağzı mahallesinde Kundu Acısu Deresi suyunun sahile karıştığı yere yakın noktada, babası Abdülaziz Güneş ile sahile balık tutmaya giden Deniz Güneş, sahilde dolaşırken ceset gördü. Babasına durumu anlatınca Abdülaziz Güneş, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulundu. 

Bölgeye giden polis ekipleri, cesedin bir erkeğe ait olduğunu belirledi. Cansız beden, ekiplerin incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

İstanbul için Sağanak Uyarısı İstanbul için Sağanak Uyarısı

Erkek cesedini bulan Deniz Güneş, cesedi önce kütük sandığını belirterek, "Burada biraz gezindikten sonra olta attım. Yan tarafıma bir baktım, önce kütük sandım, ardından ceset olduğunu fark ettim. Sonra babamın yanına koştum. Sonra da polisi aradık" dedi. 

Baba Abdülaziz Güneş ise "Sabah balığa geldik. Oğlum görünce yanıma koşarak geldi ve 'Orada bir ceset var' dedi. Birlikte gidip, baktık. Önce kütüğe benzettim, ceset olduğunu anlayınca hemen polise haber verdik. Biraz panik olduk. Baya uzun süre olmuş öleli. Çünkü sadece kemikleri vardı" diye konuştu.

Öte yandan çarşamba günü Antalya'nın Alanya ve Manavgat sahillerinde 1 çocuk ve 1 yetişkin cesedinin bulunmasının ardından dün de Manavgat'ta 2, Serik'te 1 ceset bulunmuştu. 

Serik'in Kadriye Mahallesi'nde bulunan kadın cesedinin, Antalya'da 13 gün önce kaybolan 18 yaşındaki Merve Şevval Elmas'a ait olma ihtimali üzerine İstanbul'da yaşayan ailesi, DNA örneği alınması için Antalya'ya geldi. 

Bu arada son günlerde Antalya sahillerinde karaya vuran cesetlerin, bir kaçak göçmen teknesinin batmasından kaynaklanmış olabileceği üzerinde de duruluyor.

Kaynak: DHA