Aras Bulut İynemli, dün akşam Candaş Tolga Işık’ın sunduğu Az Önce Konuştum programına konuk oldu. İynemli, programda Candaş Tolga Işık’ın sorularına yanıt verdi.

100. Yılda Atatürk’ün Gençliğini Oynamak

atatürk filmi

Geçtiğimiz haftalarda ikinci kısmı vizyona giren Atatürk 1881-1919 filmiyle ilgili konuşan İynemli, hazırlık süreciyle ilgili şunları söyledi:

 "Ben şöyle bir şey yaşadım. Genelde bir işe başlarken anlatırım böyle bir iş var nasıl yapacağız vs. diye. Sevdiklerimden ‘Yaparsın sen’ diye destek alırım. Burada şöyle bir şey oldu etrafımdan, sevdiğim insanlardan ‘Kolay gelsin’ dendi. Evet işimizin çok zor olduğunu biliyorduk, ben de şuna söz verdim kendime elimden geleni yapacağım. Çünkü evet çok korktum diyorum ama her insanın ayağına böyle bir fırsat gelmez. 100. yılında Atatürk’ün gençliğini oynamak. Hayatımın en büyük imzası."

‘’Sette Ağlayıp Şaşıranlar Oldu’’

Cumhuriyet Konulu 10 Film atatürk filmi

Makyaj sürecinin ardından Atatürk'e benzediği ilk an ne yaptığı sorusunun yöneltilmesi üzere  Aras Bulut İynemli açıklamalarına şöyle devam etti:

 "Bismillah dedim. Zaten makyajın da çok büyük bir hazırlığı vardı ama karavanda hadi bir test çekimi yapacağız dediğim bir yerde karavandan indim ağlayan, şaşıran, oldu. Nasıl göründüğümü önemsememem gerekiyor ama o kadar büyük bir isim ki... Onu zaten halletmem 4-5 günümü aldı."

‘’Disney’e 10 Kat Daha Öfkeliyim!’’

atatürk-filmi-7

Candaş Tolga Işık'ın "Filmin, Disney Plus üzerinde yayınlanmama ihtimalini duyunca ne hissettin?" sorusunu yöneltmesi üzerine Aras Bulut İynemli şunları söyledi:

Kızıl Goncalar’ın 8. Bölümünden Yeni Fragman Yayınlandı Kızıl Goncalar’ın 8. Bölümünden Yeni Fragman Yayınlandı

"Hayal kırıklığı, öfke. O öfkeyi yaşayan benim arkadaşlarımın, bu toprağın insanlarının yaşadığı öfkenin 10 katını hissettim. Ama ben bu işin içinde olduğum için, bu işin öznesi olduğum için ona göre davranmam gerekiyordu. Bu benim bilinçli kararım. Kızgınım ve kırgınım. Sen, ben bir kişi daha var yola çıkıyoruz. Sen yayıncısın, yapımcı ve biz ekibiz. Sen son 3 ay kala ‘Ben yokum’ diyorsun kırılmaz mıyım sana kızmaz mıyım, bir de söz konusu Atatürk.

Disney’e herkes tepkisini başka türlü dile getirir, ben işin içindeki kişi olarak tepkimi bu şekilde dile getirdim. Ne zaman biraz daha kişiselleştirilmeye başladı o zaman cevap verdim. Ne yaptıysam kararlı bilerek yaptım. Ben 14 senedir bu işi yapıyorum çok tecrübeliyim diye konuşmuyorum ama benim bir yolum var o yolda da kendime göre kendi bildiğim kendi sahiplendiğim şekilde verdim kararlarımı aslında. Susma değil, ‘Korkaklığından sustu’ ya da ‘Sözleşmesi vardı sustu’ dendi edebimizden adabımızdan da susuyoruz, anamızdan babamızdan böyle öğrendik biz"

‘’Ne Gerekiyorsa Yapacağım!’’

atatürk-filmi-11

Programda Aras Bulut İynemli, Disney Plus'un "Atatürk" dizisini iptal etmesiyle ilgili olarak şunları ekledi:

"Benim oynayan ve bu sorumluluğu alan kişi olarak Atatürk’e ve projeye sahip çıkmak en önemli görevim. Yapım şirketi, platform böyle bir karar aldı bu konuda. Atatürk'ün zaten dünyanın en büyük liderlerinden biri olduğunu anlatmaya gerek yok. Hatta bence en büyüğü. Dünyada izlenmesi için elimden geleni yapacağım."

Kaynak: Haber Merkezi