UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 1 Haziran'da Almanya'nın Borussia Dortmund takımına karşı final maçına çıkacak Real Madrid'de teknik direktör Carlo Ancelotti, maç içindeki duruma göre milli futbolcu Arda Güler’i de oynatabileceğini açıkladı.

Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Madrid'deki spor tesislerinde basın günü etkinliği düzenleyen Real Madrid’de İtalyan teknik direktör Ancelotti, Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon hiçbir maçta forma giymeyen ve final tecrübesi olmayan Arda Güler’i de oynatabileceğinin sinyallerini verdi.

Fenerbahçe Beko, Şampiyonluğunu İlan Etti Fenerbahçe Beko, Şampiyonluğunu İlan Etti

Bir soru üzerine Ancoletti'nin, "Arda son maçlarda kabiliyetini ve özelliklerini gösterdi. Nerdeyse yüzde 100 ile oynadı. Cumartesi günkü final maçı için de faydalı olabilir. Sahip olduğumuz opsiyonlardan biri de Arda" yanıtını vermesi dikkat çekti.

PSG ve Atletico Madrid'i eleyen Borussia Dortmund’un iyi bir takım olduğunu söyleyen Ancoletti, bu nedenle karşılaşma öncesinde favori olduklarını düşünmediğini de kaydetti.

Teknik direktör olarak kariyerinde 6. kez Şampiyonlar Ligi finaline çıkacak olan İtalyan teknik adam, bu zamana kadar 4 kez bu kupayı kazanma başarısı gösterdi.

Ancoletti her finalde aynı heyecanı yaşadığını belirterek “Hevesim hiçbir zaman azalmadı. Takımım da bana çok büyük güven veriyor" değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: AA