R&B, soul ve indie müziğin parlak ismi Arlo Parks, Türkiye'deki ilk performansında Sultan Park Swissotel The Bosphorus'ta sahneye çıktı. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV) organizasyonuyla gerçekleşen bu özel gecede, 2021 Mercury Ödülü sahibi sanatçı, hayranlarının büyük ilgisiyle karşılandı.

Parks, konserde dinleyicilere "Eugene", "Black Dog", "Caroline", "Too Good" gibi öykü anlatıcılığına dayalı tanınmış şarkılarını seslendirdi. İngiliz şarkıcı ve söz yazarı, ilk stüdyo albümü "Collapsed in Sunbeams" ile eleştirmenlerin beğenisini kazanmış ve İngiltere Albüm Listesi'nde üçüncü sıraya yükselerek Grammy'ye aday gösterilmişti.

Yöresel Lezzetler: Menemenin Hikâyesi ve Tarifi Yöresel Lezzetler: Menemenin Hikâyesi ve Tarifi

Parks, kariyeri boyunca Harry Styles, Lorde ve Florence + the Machine gibi büyük isimlerle sahne almıştı. 2023 yılında yayımladığı "My Soft Machine" albümüyle alternatif pop tarzına geçiş yaparak üzüntü, kaos, şifa ve yabancılaşma temalarını işledi.

Brit Ödülleri'nde ise 2021 Yılın Albümü, En İyi Yeni Sanatçı ve En İyi İngiliz Kadın Solo Sanatçı kategorilerinde aday gösterilen Arlo Parks, Türk hayranlarıyla unutulmaz bir gece yaşattı.

Kaynak: AA