2019 yılından bu yana Altındağ Belediyesi’nde Belediye Başkanlığı yapan Doç Dr. Asım Balcı, 31 Mart seçimleri için Mamak Belediye Başkan Adayı oldu. Asım Balcı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Kamu Yönetimi Bölümü mezunu.

Ankara'nın Hangi İlçelerinde Su Kesintisi Olacak? Ankara'nın Hangi İlçelerinde Su Kesintisi Olacak?

Alanda akademik ve teorik bilgiye de sahip olan Balcı'ya belediyecilikte başarının anahtarı olan olmazsa olmazları sorduk. 

Asım Balcı, ticarihayat.com'a yaptığı özel açıklamada belediyeciliğin vazgeçilmezlerine şu sözlerle değindi; “Belediyeciliğin vazgeçilmez unsuru, gönülleri kazanmaktır. Bunun yanında adil, dürüst ve şeffaf bir yönetim, her bir unsuruyla uyum içinde çalışan bir kurum olmak da şarttır. Memleketimin güzel insanlarıyla, fedakar kadınlarıyla, gözleri pırıl pırıl parlayan gençleriyle, neşeli çocuklarıyla, hemşehrilerimle, kardeşlerimle, vatandaşlarla her yerde, hep beraber olmak, hem sayın Cumhurbaşkanımızın bizlerden beklediği gibi, hem de vatandaşlarımızın bizlerden görmek istediği gibi bir belediye başkanı olmak demektir. Eksikler elbette olabilir. Bizim amacımız bunları yerinde görüp tespit etmek ve yapılması gereken ne ise ivedilikle yapmaktır”.

Kaynak: Arda Kemal Atay