1995 yılının efsane filmlerinden Büyük Hesaplaşma’nın (Heat) devam filmi hazırlıkları sürerken kadroya sürpriz bir isim katılabilir.

Elvis ve Dune: Bölüm 2 filmlerinin yıldızı Austin Butler, yönetmen Michael Mann’in en beğenilen filmlerinden biri olan Heat'in devamında rol almak için görüşmeler yürüttüğü bildirildi.

Yönetmen Michael Mann'in 1995 yapımı Heat'in devamı niteliğindeki Heat 2 için hazırlıklarını sürdürdüğü biliniyordu. Bu kapsamda devam filminin ana kadrosu için oyuncularla görüşmeler yapılıyordu.

İlk filmde, Al Pacino - Vincent Hanna, Robert De Niro - Neil McCauley ve Val Kilmer ise Chris Shiherlis karakterlerini canlandırmıştı.

Mann’in ilk olarak görüştüğü Adam Driver, muhtemelen Robert De Niro’nun karakteri Neil McCauley rolünü üstlenecek.

Görüşmelerde bulunulan Austin Butler'ın da Val Kilmer tarafından canlandırılan Chris Shiherlis karakterini oynaması bekleniyor.

Yapbozun en önemli parçası olan Al Pacino’nun karakteri Vincent Hanna arayışları ise sürüyor.    

Vincent Hanna rolü için Al Pacino en büyük aday.

Filmde, Blade Runner: 2049 ile dikkatleri çeken güzel oyuncu Ana de Armas’ın yer alacağı da konuşuluyor.   

Survivor'da Kim Elendi? Survivor'da Kim Elendi?

Yönetmen Michael Mann’in, Heat 2’nin senaryosunun bir kısmını yazdığı biliniyor. Hikayenin 1995 yapımı filmdeki olayların öncesinde ve sonrasında geçmesi bekleniyor.

Efsane filmin devam bölümünün çekimlerine Kasım 2024’te başlanılması, filmin ise 2025 yılında gösterime girmesi planlanıyor.

Muhabir: Ersan Akbaş