TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Açıklama TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Açıklama

Sarı-lacivertli kulüpte 1998-2018 yılları arasında başkanlık yapan eski başkan Aziz Yıldırım, bugün yaptığı basın toplantısı ile başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı.

İstanbul'da bir otelde gerçekleştirilen toplantıya başkanlık yaptığı dönemde yönetim kurulunda yer alan bazı isimler ve sarı-lacivertli kulübün üyeleri katıldı. Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için tekrardan göreve talip olduklarını aktaran Yıldırım,

"Kavga etmeyeceğim demiştim. Benimle kavga ederlerse ederim. 6 sene evvel ayrılırken herkes, 'Aziz Yıldırım gitti Türk futbolu kurtuldu' dedi. Şimdi de 'Gelsin Türk futbolunu kurtarsın' diyorlar. Bizim derdimiz Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Şampiyonluk o camiaları büyütüyor. Sizi daha başka bakmaya mecbur ediyor. Bizim ihtiyacımız var. Benim döneminde 4 sene şampiyon olamadık. Bir sebebi mahkemeler. Neredeyse her gün mahkemeye gittik. Hep mahkemelerle uğraştık ve o sebepten Fenerbahçe'ye zarar verdik. Bir araya gelmezsek Fenerbahçe'den de hiçbir şey olmaz. Fenerbahçe, Kurtuluş Savaşı'nın Kuva-yi Milliyesi'nin ruhudur" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, "Parlak günlere geri dönüş için son duraktayız. Çocukları kurtarmalıyız. Onların aşkı için şampiyon olmamız lazım. Ben seçilirim ya da seçilmem, açık konuşuyorum. Ben 3 sene için geleceğim. Daha fazlasını isteseniz de yapamam" dedi.

"Başkan Olmaya Hiç Niyetim Yoktu"

Arkadaşlarıyla yaptığı istişareler sonucunda aday olmaya karar verdiğini aktaran Yıldırım,

"Başkan olmaya hiç niyetim yoktu, para kazanıyordum ve keyfim de yerindeydi. Fenerbahçe'de sıkıntılar olduğunu gördüm. Ben arkadaşlarıma 'Biriniz aday olun, yürüyelim' dedim, 'Sen varken biz olmayız' dediler. O zaman mecbur kaldım. 20 sene başkanlık yaptım, 6 sene şampiyon olduk. Hiçbir zaman para yok demedik. 1 milyar 950 milyon TL borç bıraktım. Şu anda 12 milyar TL borç var" ifadelerini kullandı.

"Yönetim Kurulu için Kimseyle Konuşmadım"

Yönetim kurulu listesini daha hazırlamadığını ve bu konuda herhangi bir isimle görüşme gerçekleştirmediğini belirten Yıldırım,

"Hiç kimseyle konuşmadım. Cumartesi günü düğün var. Ona gideceğim, pazar günü İstanbul'a geleceğim. Arkadaşlarımla toplantı yapıp perşembe gününe kadar hepsini bitirip divan kuruluna sunacağız. Yazılanların hepsi yalan. Zengin adama ihtiyacım yok, akıllı adama ihtiyacım var" diye konuştu.

"Ali Koç ile Küs Değilim"

Mevcut başkan Ali Koç ile küs olmadığının altını çizen Aziz Yıldırım, "Fikirlerimiz ayrı. Benim Ali Koç ile sorunum yok. İcraatleriyle ilgili sorunum var" dedi.

Kaynak: DHA