Badem sütünün besleyici bir içecek olmasıyla birlikte kalorisinin de düşük olduğu biliniyor. Vegan bireyler için birebirdir ayrıca laktozsuz bir süt çeşitidir. 

Cilt ve saç bakımında da kullanılabilen badem sütü E vitamini açısından ve antioksidan bakımından da oldukça zengindir.

Badem sütü adı üzerinde bademden elde edilen bir süttür. son yıllarda güzellik ve sağlık alanlarında oldukça revaçtadır. 

Badem Sütü Nasıl Elde Edilir?

Badem sütü suyun içerisinde uzun süre bekletilen bademlerin içindeki sütü bırakması ile elde edilmektedir. Dolayısıyla laktoz intoleransı olan bireyler için hem sağlıklı hem de lezzetli bir alternatiftir. İntolerans dolayısıyla yaşanacak rahatsızlıkların böylece önüne geçilmiş olur.

Mineraller bakımından da oldukça zengin olan badem sütü besleyiciliğiyle de ön plana çıkar. Badem sütünün cilde faydaları ise şöyle. Yüksek antioksidan seviyesinden dolayı hücre hasarını yavaşlatır, Yüze uygulanması halinde cildi besleyerek dinginleştirir. Cildi parlatır ve ten renginizi açar.

Viral Hastalıklar Anne Karnındaki Bebeğin Kalbini Etkileyebiliyor Viral Hastalıklar Anne Karnındaki Bebeğin Kalbini Etkileyebiliyor

Gözler için de faydalı olan badem sütü yaşla birlikte artan görme problemlerinizi gidermede yardımcı olur. kolesterole iyi gelir çünkü içerisinde yağ asitleri vardır. Daha önce de yazdığımız gibi kalorisi düşüktür ve kilo almak istemeyenler için lezzetli ve sağlıklı bir alternatiftir. 

Badem sütü cildi nemlendirir, yaşlanma belirtilerini azaltır, cildin yenilenmesini sağlar, ciltteki renk eşitsizliklerini giderir, sivilce ve tahrişe iyi gelir, cilt temizliği sırasında cildi tahrip etmez. ayrıca badem sütünü hassas ciltler de kullanabilir.

Kaynak: Haber Merkezi