Uludağ Ekonomi Zirvesi 25 Nisan'da Başlıyor Uludağ Ekonomi Zirvesi 25 Nisan'da Başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iştirak ettiği G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına ilişkin, "Gerçekleştirdiğim ikili görüşmelerde Türkiye ekonomisine ilişkin gelişmeleri değerlendirirken çok taraflı kalkınma bankaları ve ülkelerle ilişkilerimizi ve işbirliğimizi güçlendirecek hususlarda görüş alışverişinde bulunduk" ifadesini kullandı.

Bakan Şimşek, sosyal medya hesabı X'ten, Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde organize edilen G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısı hakkında paylaşım yaptı.

Yılın ilk G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına katıldıklarını bildiren Şimşek, "Küresel ekonomik görünümün yanı sıra gündemde yer alan eşitsizliklerin azaltılması, uluslararası vergilendirme ve sürdürülebilir kalkınmanın finansmanı konularını değerlendirdik. Ayrıca gerçekleştirdiğim ikili görüşmelerde Türkiye ekonomisine ilişkin gelişmeleri değerlendirirken çok taraflı kalkınma bankaları ve ülkelerle ilişkilerimizi ve işbirliğimizi güçlendirecek hususlarda görüş alışverişinde bulunduk" değerlendirmelerinde bulundu.

Kaynak: AA