Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Zeytinburnu Belediyesi'nin Telsiz Semt Konağı açılışında konuşarak velilere seslendi. Bakan Tekin, zorunlu eğitim sürecinde çocukların okulda geçirdiği süreye dikkat çekerek, çocukların günde sadece yaklaşık 2 buçuk saatini okulda geçirdiğini belirtti. Bu durumun dünya ortalamalarının üzerinde olduğunu ifade etti ve çocukların akademik başarılarının sadece okul süreciyle değil, aile desteğiyle de belirlendiğini vurguladı.

Dijital bağımlılık konusunda da anne-babaların kendi davranışlarını sorgulaması gerektiğini dile getiren Tekin, örnek olmanın önemine vurgu yaptı. Çocuklara sürekli okumalarını tavsiye etmemizin yanında, kendimizin ne kadar okuduğunu da sorgulamamız gerektiğini belirtti.

Kayseri’de Hırsızlık Suçundan Aranan 4 Kişi Yakalandı Kayseri’de Hırsızlık Suçundan Aranan 4 Kişi Yakalandı

Bakan Tekin, çocukların eğitim sürecinden şikayet ederken önce kendi davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiğini vurguladı ve toplumsal olarak eğitim ve öğretim konusundaki sorumluluğumuzu hatırlattı. Konuşmasını, çocukların tatil dönemlerinde sağlıklı vakit geçirmesi ve gelişimlerine katkı sağlaması gerektiğini vurgulayarak sonlandırdı. Açılış töreninin ardından Bakan Tekin, Semt Konağı'nı gezerek bilgi aldı.

Kaynak: DHA