Kandil Simidi Tarifi! Kandil Simidi Kaç Kalori? Kandil Simidi Tarifi! Kandil Simidi Kaç Kalori?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun "Özerklik ve federasyon gibi yönetim modelleri üzerinde serbestçe tartışılabilir" açıklamasına sert tepki gösterdi. Tunç, "Bunların tartışılması söz konusu olamaz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Anayasa'nın 3. maddesi için. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ülkesi ve milleti ile bölünemez bir bütündür. Değiştirilemez maddelerin tartışılmasıyla ilgili bir durum söz konusu olamaz" dedi.

Adalet Bakanı, Gezi tutuklusu ve TİP milletvekili avukat Can Atalay'ın hakkındaki Anayasa Mahkemesi kararıyla ilgili olarak, "İkinci bir ihlal kararı söz konusu oldu. Gerekçeli karar henüz açıklanmadı. Açıklandığında ilgili mahkemeler, ilgili süreçlerde kararlarını vereceklerdir. Beraber onu bekleyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Tunç, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud'un karıştığı motosiklet kazasıyla ilgili olarak da, "Adli tıptan rapor geldi. Araç sürücüsünün asli kusurlu, kuryenin tali kusurlu olduğu yönünde rapor geldi. Bu raporlar çerçevesinde dava açılacaktır ve soruşturma devam edecektir. Şüpheniz olmasın. Burada vatandaşımızın hakkını, hukukunu yargımız koruyacaktır" şeklinde konuştu. Dışişleri Bakanlığı'nın görüşmeleri sonucunda ilgili şahsın yakın zamanda ifade vereceğini belirtti.

HABER MERKEZİ

Editör: Salih Demirelli