Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, Türkiye’nin en büyük tarım ve rekreasyon alanı olarak kurulan BAKAP, yarıyıl tatiline giren öğrenciler ve velileri için Mucizeler Sirkine ev sahipliği yapıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Başkent’e kazandırdığı BAKAP’ta kurulan “Mucizeler Sirki”ne Ankaralılar yoğun ilgi gösteriyor.

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler, ip cambazından dansa, palyaço oyunundan akrobatik gösterilere kadar pek çok etkinliğin sahne aldığı sirkte eğlenceli ve unutulmaz anlar yaşıyor.  

Isıtmalı dev sirk çadırına kurulan Mucizeler Sirki, soğuk havaya rağmen 7’den 70’e Başkentlileri ücretsiz ağırlıyor.

Yapılan açıklamada, Mucizeler Sirkinde çocuklara sanat, bilim ve eğlence bir arada sunulurken interaktif gösterilerle de farklı deneyimler kazandırıldığı belirtildi.

Sirkteki etkinliklere katılan Ergün Kurnaz isimli bir vatandaş, etkinliği arkadaşından haber aldığını belirterek, “Çocuğum hep merak ediyordu, herkese tavsiye ederim gelip görsünler. Güzel bir hizmet, hem ücretsiz hem de Ankara’ya yakın olması çok güzel” dedi.

Ankara’da Silahlı Kavga: 1 Ölü Ankara’da Silahlı Kavga: 1 Ölü

Esra Orkun adlı bir veli de “Oğlumu ilk kez sirke getirdim. Büyükşehir Belediyesine çocuklara böyle sıcak bir ortam yarattığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Fadime Arasoğlu da ücretsiz ulaşım ile sirkteki etkinliğe katıldığını ifade ederek, “Ücretsiz çay ve patlamış mısır ile çok güzel oldu. Geldik eğlendik, otobüsle BAKAP’ı da gezdirdiler. Meyveleri, basket-futbol sahasını ve çeşitli etkinlik alanlarını gösterdiler” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Bülten