Süper Lig ekiplerinden Başakşehir, bünyesinde birçok kulübü barındıran City Football Group (CFG) ile futbol odaklı iş birliği anlaşmasına imza attı.

Anlaşmaya göre CFG, İstanbul Başakşehir’e uzun dönemli futbol stratejisi, oyuncu tarama, transfer ve süreçlerin eğitimlerini de kapsayan çeşitli futbol projelerinde danışmanlık verecek. 

CFG aynı zamanda, oyuncu transfer stratejileri ve akademi gelişimi gibi uygulamalar ile İstanbul Başakşehir FK’ye uzun dönemli planlama ve sürdürülebilirlik konularına odaklanan yönlendirmeler sağlayacak. 

Ankara'da FOMGET G.S.K Zaferi: Şampiyonluk İddiası Sürüyor! Ankara'da FOMGET G.S.K Zaferi: Şampiyonluk İddiası Sürüyor!

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ iş birliği anlaşmasından ötürü gururlu olduklarını belirterek, “Türk futbolunda genç yaşına rağmen bir çok ilki başarmış İstanbul Başakşehir FK, bugün hem kendisi hem Türk futbolu adına tarihi bir adım attı ve bir ilki daha gerçekleştirdi. Baştan beri vizyonumuz ve hedeflerimizin farklı olduğunu her fırsatta yineledik ve bugün, dünyanın en büyük futbol grubu ile yaptığımız bu iş birliği ile bunun altını yeniden çizdik. Çok mutlu, gururlu ve heyecanlıyız " ifadeleriyle duygu ve düşüncelerini aktardı. 

City Football Group Üst Yöneticisi Ferran Soriano da anlaşmadan heyecan duyduğunu ifade ederek, “Türkiye tutkulu bir futbol ülkesi ve biz stratejik futbol projelerinde İstanbul Başakşehir ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Kulübün sahadaki başarısına katkıda bulunmayı ve Türkiye’de futbol uzmanlığı ve istihbaratı geliştirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

City Football Group, Manchester City FC, New York City FC, Melbourne City FC, Yokohama F. ve  Palermo FC gibi dünyanın önde gelen kulüpleri bünyesinde barındırıyor.

Kaynak: DHA