Oğuz Aydın Fenerbahçe'de İlk Antrenmanına Çıktı Oğuz Aydın Fenerbahçe'de İlk Antrenmanına Çıktı

Galatasaray’ın 3 yıllık sözleşme imzaladığı yeni trensferi Belçikalı futbolcu Michy Batshuayi, transfer olur olmaz sosyal medya hesabından iddialı açıklamalarda bulundu. Batshuayi’nin “En başarılı kulübün renklerini giymekten mutluyum” ifadeleri dikkat çekti.

Son iki sezondur Fenerbahçe forması giyen 30 yaşındaki Belçikalı santrfor, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ile adeta meydan okudu.

3 yıllık sözleşme imzalanmasının ardından çok gururlu olduğunu ifade eden Batshuayi, "Sevgili taraftarlar, yaklaşık 3 yıl önce; büyüleyici İstanbul'un heyecan verici semalarına doğru uçmaya karar verdim. Bazıları buraya kariyerimin alacakaranlığında geldiğimi düşünmüş olabilir. Bana güvenen kulüpler ve taraftarların desteği sayesinde golcü pelerinimi yeniden giydim, rekabetçi bir ligde yeniden gelişmek için ihtiyacım olan tutkuyu ve ışığı buldum” dedi.  

Belçikalı futbolcu, geçen ocak ayında geleceği hakkında karar verme hakkına sahip olunca, bir haber beklediğini ifade ederek “Niyetten şüphem olmasa da, eylemin sesi, söylemden çok çıkar. Bu durumdan ötürü, yeni bir meydan okumaya yol alma zamanı geldi. Kararım; Galatasaray camiasına katılmak ve Süper Lig ile İstanbul şehirlerine bağlılığıma devam etme yönünde oldu” açıklamasını yaptı.

Kararının ve attığı imzanın getirdiği ağırlığın farkında olduğunu kaydeden Batshuayi, “Dik duruyorum ve gururluyum. Kim olduğumu ve nereden geldiğimi unutmuyorum. Ama nereye gideceğimi de çok iyi biliyorum. Kalbimde önemli bir yere sahip bu şehirde kalmaktan, en başarılı kulübün renklerini giymekten mutluyum. Ve bu başarı geleneğinin sürmesi için her şeyi yapacağım. Batsman Rams Park'ta, yakında tüm ekranlarda!” diyerek meydan okudu.

Kaynak: DHA