Bayrampaşa'da İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, sahte bandrollü sigara bulunan bir üretim merkezine operasyon düzenledi. Operasyonda 900 bin sigara kağıdı ele geçirilirken, 3 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bayrampaşa'da merdiven altı olarak tabir edilen bir imalathanede sahte bandrollü sigara ile sigara kağıdı üretilerek piyasaya sürüldüğüne dair haber aldı. İhbarı değerlendiren ekipler, konuyla ilgili çalışma başlattı. Yapılan istihbari çalışmalar ve fiziki takip sonucunda, şüphelilerin depo olarak kullandıkları adreste oluşturdukları düzenekle sahte bandrollü sigara kağıdı ürettikleri öğrenildi. Ekipler yerini tespit ettikleri imalathaneye operasyon düzenledi. Operasyonda M.Ç, N.K. ve M.A. isimli 3 kişi gözaltına alındı.

Burdur’da Samanlıktaki Yangın Yan Binaya Sıçradı Burdur’da Samanlıktaki Yangın Yan Binaya Sıçradı

İmalathanede yapılan aramalarda 10 sigara kağıdı basma makinası, 2 kağıt kesme makinası, basılmış 900 bin sigara kağıdı ve sigara kağıdı basmada kullanılan çeşitli materyaller ele geçirildi. Şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye götürüldü.

Kaynak: DHA