Altun: İsrail Kaynaklı 200'ü Aşkın Dezenformasyonu İfşaladık Altun: İsrail Kaynaklı 200'ü Aşkın Dezenformasyonu İfşaladık

Bitlis’te aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle kapanan 265 köy yolundan 263'ü ekiplerin çalışması ile yeniden açıldı. Yolu kapalı olan 2 köy yolunun açılması için de ekipler, kalınlığı yer yer 2 metreyi bulan karla mücadele çalışmasına devam ediyor.

Bitlis ve çevresinde cuma günü başlayan ve aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 80 santime ulaşırken, kırsal ve yüksek kesimlerde ise yer yer 2 metreye ulaştı.

Kar nedeniyle şehrin genelinde 265 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şubesi ekiplerinin aralıksız çalışmasıyla 263 köy yolu ulaşıma açıldı. 2 köy yolunun açılması için de çalışmalar devam ederken, rüzgârın da etkisiyle kalınlığı yer yer 2 metreyi bulan kar nedeniyle ekipler zorlanıyor.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kalan 2 köy yolunun da akşam saatlerine kadar açılacağını söylerken, karla mücadele çalışmalarının ise 10 şantiyede 45 iş makinesi ile yapıldığını belirtti.

Kaynak: DHA