Bitlis'te 2 gündür etkisini sürdüren kar yağışı sonrası, 315 yerleşim yeri ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının merkezde 127 santimetre, yüksek kesimlerde ise 2 metreyi aştığı kentte kapanan köy yollarının açılması için çalışma başlatıldı.

İl Özel İdaresi tarafından 80 personel ve 60 iş makinesiyle yürütülen çalışmalarda kapanan köy yollarından 205'i ulaşıma açıldı. Kapalı kalan 110 köy yolunun açılması için de çalışmalar aralıksız şekilde sürüyor. Belediye ekipleri de kent merkezinde kar temizleme çalışması başlattı. İş makineleriyle belirli noktalara toplanan kar kütleleri kamyonlara yüklenip il dışına taşınıyor.

İsveçli Oyuncu Kristoffer Olsson’dan Hayranlarını Üzen Haber İsveçli Oyuncu Kristoffer Olsson’dan Hayranlarını Üzen Haber

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan, kapanan yolların açılması için ekiplerin yoğun bir mücadele yürüttüğünü belirtti. Kurtkan, "Kar yağışı ile birlikte kapanan  köy yollarımızı açma çalışmalarımız devam etmektedir. Bazen acil hastalar olunca ekiplerimizi o yöne yönlendiriyoruz. Onun dışında programımız dahilinde başta grup köy yollarımız olmak üzere, bütün köy yollarımızda çalışma yürütüyoruz. Sadece vatandaşlarımızdan sabır bekliyoruz. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA