TFF'den Yayın İhalesi Duyurusu TFF'den Yayın İhalesi Duyurusu

Gelecek yıl düzenlenecek olan Uluslararası Biatlon Birliği (IBU) tarafından organize edilecek Dünya Şampiyonası ve Dünya Kupası için kota mücadelesi veren Biatlon A Milli Takımı, hazırlıklarına Bolu'da başladı. Gerede ilçesindeki Arkut Dağı Kayaklı Koşu Merkezi'nde kamp kuran milli sporcular, soğuk havanın etkili olduğu bölgede antrenmanlara antrenörler Samet Oğlago, Bayram Ören ve Fırat Öztekin yönetiminde devam ediyor.

IBU tarafından 7-19 Şubat 2024 tarihlerinde Çekya'da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası ile birlikte yıl içerisinde farklı ülkelerde düzenlenecek 9 ayağa sahip Dünya Kupası'na kota almak için çaba sarf eden milli takım, 28 Kasım-17 Aralık tarihleri arasında Finlandiya, İsveç, Norveç, Avusturya, İtalya ve İsviçre'de gerçekleşecek olan kota müsabakalarına en iyi şekilde hazırlanıyor.

Antrenör Samet Oğlago, yaz sezonunun son kampını Bolu'da gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Gerede'deki tesisin Avrupa standartlarının üzerinde olduğunu vurgulayan Oğlago, "Kampımız 17 Aralık'ta sona erecek. Kasımın son haftası ve aralığın ilk haftası müsabakalarımız başlıyor. Müsabakalarda Dünya Şampiyonası ve Dünya Kupası için kota almaya çalışacağız." dedi.

Oğlago, kampta 9 sporcunun yer aldığını söyleyerek, "Geçen yıl Dünya Şampiyonası'na ve Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanan bir erkek sporcumuz var. Bu sene hedefimiz, Dünya Şampiyonası ve Dünya Kupası'na daha fazla sporcuyla katılmak ve sonrasında olimpiyatlara kota almak." şeklinde konuştu.

AA