Kayserispor, teknik direktörlük görevine getirilen Burak Yılmaz ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı. Takımın eski teknik direktörü, Recep Uçar ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılmasının ardından 2.5 yıllık anlaşmaya varılan Burak Yılmaz için imza töreni düzenlendi. Düzenlenen törene, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Kayserispor Başkanvekili Nurettin Açıkalın, teknik direktör Burak Yılmaz, sportif direktör Murat Duman ve takım menajeri Yunus Akbulut katıldı.

‘’Kayserispor Bizimle Yol Yürümek İstedi’’

Kayserispor'un yeni teknik direktörü Burak Yılmaz şunları söyledi:

 “Recep Uçar hocaya çok teşekkür ederim. Kendisi benim için çok değerlidir. Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra beni aradı, uzun uzun dertleşti, moral verdi. O yüzden hepinizin huzurunda kendisine çok teşekkür ediyorum. Burada bıraktığı intiba, arkadaşlık, sevgi, saygı... Burada başarısız olmaktan dolayı korkmuyorum. Allah’ın izni ile başarısızlığın da nasıl telafi edildiği, arkadaşlıkların baki olduğu bir yere geldiğimi görüyorum. Kendime ve ekibime güveniyorum. Ülkemizin köklü kulüplerinden biri olan Kayserispor’un bizimle yol yürümek istemesi, uzun bir projeye imza atması, bizler için çok değerliydi. Herkese çok teşekkür ediyorum. Taraftarımıza da çok teşekkür ediyorum. O soğukta gelip beni karşılaşmaları bana verdikleri enerji çok güzeldi. Onların da heyecanlı olduğunu hissediyorum. İnşallah önce bizleri sonra da bizlere inananları mahcup etmemek için bu yola çıktık. Her iki tarafa da hayırlı olsun.”

Fenerbahçe Alagöz Holding, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde İkinci Kez Şampiyon Fenerbahçe Alagöz Holding, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde İkinci Kez Şampiyon

Nasıl bir futbol oynatacağı hakkında gelen soruya Burak Yılmaz, “Kazanmaya yönelik pozitif bir futbol oynamak istiyoruz. Çok büyük cümleler kurmak, çok büyük sözler söylemek istemiyorum. İnşallah iyi yolda göreceksiniz” yanıtını verdi.

Ekibi hakkında gelen soru üstüne ise Yılmaz, “Hari Vukas, Mehmet Bölükbaşı, Anıl Demirci yer alıyor. Bir yabancı bir de yerli bir hoca daha olacak” cevabını verdi.

Kaynak: DHA