Bursa'da, avukat Yusuf Ç.'nin, piyasa fiyatının altında sıfır otomobil vaadiyle 25 kişiyi dolandırdığı suçlamasıyla tutuklanması sonrası 19 kişi daha gözaltına alındı. Yusuf Ç.'nin, mağdurlardan aldığı paraları izini kaybettirmek için şüphelilere gönderdiği iddia edildi.

Ünlü otomobil markalarının satışını ve servis hizmetini yapan bir firmanın avukatı olan Yusuf Ç., piyasa fiyatının altında otomobil satışı vaadiyle dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor. Çeşitli kişiler, sıfır otomobil sahibi olma umuduyla büyük miktarlarda para ödeyerek Yusuf Ç.'ye dolandırıldı. Ancak ödemelerini yaptıktan sonra Yusuf Ç.'ye ulaşamayan mağdurların şikayeti üzerine dolandırıcılık ortaya çıktı. Toplamda 150 milyon lira ödeme yapılan 10 mağdurun şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Avukatın babası da Bursa'da Sulh Hukuk Hakimliği yapmaktaydı ve Gürcistan'a kaçtığı belirlendi.

Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik

Yusuf Ç., 2023 yılının Ekim ayında 'nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik' suçlamasıyla yakalanarak gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'nde işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilerek tutuklandı. Avukat Yusuf Ç.'nin, hakim olan babasının banka hesaplarından 800 bin lira çektiği iddia edildi.

İzmir'de Terör Operasyonu: 36 Gözaltı İzmir'de Terör Operasyonu: 36 Gözaltı

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 19 kişinin daha gözaltına alındığını duyurdu. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Yusuf Ç.'nin müştekileri dolandırarak elde ettiği paraların izini kaybettirmek amacıyla yüksek tutarlarda para gönderdiği şüphelilere yönelik operasyonun gerçekleştirildiği belirtildi. Gözaltına alınan 19 şüphelinin adli işlemleri Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam etmektedir. Soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü ve sonucun kamuoyuna bildirileceği ifade edildi.

Kaynak: DHA