Çankaya Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Kiraz Gülsün Bor Güner evinin balkonundan düşerek yaşamını yitirdi.

Ankara Çubuk'ta Ahır Yangını Ankara Çubuk'ta Ahır Yangını

Mutlukent Mahallesi Sevdalı Patika Sokak'ta sabah saatlerinde yaşanan olayda, Çankaya Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Kiraz Gülsün Bor Güner'in, Angora Evleri G9 Blok 12’nci katta bulunan evinin balkonundan düştüğü bildirildi. Olayın ardından sağlık ve polis ekipleri, bölgeye sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontroller sonucunda, evli ve bir çocuk annesi Kiraz Gülsün Bor Güner'in hayatını kaybettiği belirlendi.

Polis, olay yerinde Güner'in ailesi ve hizmetçisinin ifadelerini aldı.

Güner'in yakınları, cansız bedeninin başında gözyaşlarıyla birlikte acılarını paylaşırken, cenazenin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

Güner'in vertigo rahatsızlığı bulunduğu ve bir süredir psikolojik sorunlar yaşadığı iddia edildi.

Kimdir?

1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olan Güner, 1997 yılında Hazine Müsteşarı Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı. Dünya Bankası'nda kısa dönemli danışman olarak çalıştı. 2003 yılında Türkiye'ye dönerek Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü İç Borç Yönetimi Dairesi'nde şube müdürlüğü yaptı. 2010 yılında Washington Büyükelçiliği'ne ekonomi müşaviri olarak atandı ve 3 yıl görev yaptı. 2014'ten 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerine kadar Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Güner, 31 Mart'ta da CHP'den Çankaya belediye başkan aday adayı olmuştu.

Kaynak: DHA