İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çankırı merkezli 9 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Mahzen-49” operasyonlarında elebaşılığını elebaşılığını Durmuş Görmez’in yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini, 30 şüphelinin ise yakalandığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından bilgilendirme paylaşımında bulunan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde Çankırı merkezli Ankara, İstanbul, Rize, Kastamonu, Kırıkkale, Çorum, Düzce ve Sakarya'da 'Mahzen-49' operasyonları düzenlendiğini; şüphelilerin ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, 'Tehdit', 'Korkutma ve zorla para alma amaçlı iş yeri kurşunlama', 'Uyuşturucu madde ticareti' ve 'Silah ticareti' suçlarını işlediklerinin tespit edildiğini aktardı.

Operasyonlarda 15 ruhsatsız tabanca, 10 ruhsatsız tüfek, çok sayıda senet ve para ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirten Yerlikaya, "Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki ülkemizi organize suç örgütlerinden, çetelerden temizlemeye kararlıyız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz" dedi.

Kaynak: DHA