Game of Thrones dizisinin ‘Daenerys Targaryen’ karakterine benzediği için sosyal medyada gündeme oturan 36 yaşındaki Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, CHP yönetimince belediye başkan adayı olarak belirlendi. Subaşı konuya ilişkin açıklamasını sosyal medyadan şu sözlerle yaptı, “Alınan kararın Bilecik ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. Adaylıkları netleşen diğer il ve ilçelerdeki tüm aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Bayram Yoğunluğu Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Bayram Yoğunluğu

Bilecik Belediye Başkanı CHP’li Semih Şahin, rüşvet aldığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılarak İçişleri Bakanlığı’nca görevinden uzaklaştırıldı. Melek Mızrak Subaşı belediye meclisinde yapılan seçimle başkan vekilli olarak görev yaptı. Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde aday adayı olan Subaşı, CHP yönetimi tarafından Bilecik Belediye Başkan adayı olarak belirlendi. Adaylığının resmi olarak açıklanmasından sonra evli ve 1 çocuk annesi Subaşı sosyal medya hesabından açıklama yapan Subaşı, “CHP Parti Meclisimizin aldığı kararla Bilecik Belediye Başkan Adaylığımın kesinleştiğini büyük bir heyecan ve gururla sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. CHP Parti Meclisimize, Genel Başkanımıza ve bu kararın alınmasında en büyük etkisi olan siz değerli vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Birlikte yürüdüğümüz bu yolu 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerini kazanarak hep birlikte taçlandıracak, yolun sonunda Bilecik ve siz değerli vatandaşlarımızın kazandığı mutlu bir bahar sabahına hep birlikte uyanacağız. Alınan kararın Bilecik ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Geçen yıl ocak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Bilecik'e ziyarete gelmişti, Subaşı ise İmamoğlu'na eşlik etmişti. Subaşı, soğuk hava nedeniyle kent merkezindeki programlarda manto giydi. Subaşı İmamoğlu’nun yanında durduğu esnada siyah mantosuyla çekilen fotoğrafları, Game of Thrones dizisindeki karakterlerden ‘Daenerys Targaryen’e benzetildi. O günlerde sosyal medyada gündem olan Subaşı CHP'nin Bilecik Belediye Başkanı olabilecek mi?

Kaynak: DHA