Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı 8 Temmuz 2018’deki tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın 19'uncu duruşması, sanıkların son savunmasının alınamadığı için 25 Nisan'a ertelendi.

Çorlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, sanıkların tutuksuz yargılandığı davanın bugünkü duruşması, 10 dakika sürdü.

Katılanların kimliklerinin tespit edildiği duruşmada, heyette bir hakimin izinde olması nedeniyle mahkeme başkanı, sanıkların son savunmalarının alınamayacağını belirterek, duruşmayı 25 Nisan'a erteledi.

Ertelenme kararı üzerine aileler, salondan çıkmayarak, alkışlı protestoda bulundu.

Joe Biden: "ABD, İran'ın İsrail'e Saldırısını Engelledi" Joe Biden: "ABD, İran'ın İsrail'e Saldırısını Engelledi"

Duruşma öncesi kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ile yürüyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise “(duruşmayı)'2 ay sonraya erteledim' demek; vicdansızlıktır, korkaklıktır. 25 Nisan günü buradan size söz olsun. Burada yüz kişiysek, bin kişi olacağız, bin kişiysek, on bin kişi olacağız. Bu kalabalıktan korkup da kaçanlar şunu bilsinler; 25 Nisan günü yine buradayım. Çok daha büyük bir çağrıyla, çok daha kalabalık, ailelerimizin yanında olacağız. Adalet arayışının yanında olacağız. Bu adaleti bu rayların altında bırakmayacağız" açıklamasını yaptı.

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı'ya gitmek için hareket eden 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu tren, 8 Temmuz 2018'de Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkıp devrilmişti. Kazada 7'si çocuk, 25 kişi yaşamını yitirmiş, 328 kişi de yaralanmıştı.

Kaynak: DHA