Altındağ'da Sineklerle Mücadelede Gece Mesaisi Altındağ'da Sineklerle Mücadelede Gece Mesaisi

Ankara'da bu yıl 9'uncusu düzenlenecek Çubuk Belediyesi 9. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası için kayıtlar başladı.

Çubuk Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde 7 - 12 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan bu prestijli turnuva, satranç tutkunlarını bir araya getirecek. Turnuvada, toplam ödül miktarı 250 bin lira olarak belirlendi.

Turnuvaya katılmak isteyen oyuncular, 5 Ağustos'a kadar Türkiye Satranç Federasyonu internet sitesi üzerinden kayıtlarını gerçekleştirebilecekler. Turnuva, farklı yaş ve yetenek gruplarını kapsayan 4 kategoride düzenlenecek, böylece her seviyeden satranç oyuncusu yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, turnuvanın ilçeye ve satranç sporuna olan katkılarına dikkat çekti.

Demirbaş, turnuvanın sadece bir spor etkinliği olmanın ötesinde, satranç sporunun yaygınlaşması ve genç yeteneklerin keşfedilmesi açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Ayrıca, turnuvanın farklı kültürlerden gelen satranç oyuncularını bir araya getirerek kaynaşmalarını ve dostluklar kurmalarını hedeflediğini ifade etti ve "Turnuva süresince ilçemize yaklaşık 2 bin ila 3 bin kişi gelerek ilçemizde bir hafta boyunca konaklıyorlar. Bu esnada ilçemizde de ekonomik anlamda bir hareketlenme oluyor" dedi.

Kaynak: AA