Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sivil Anayasa

Anayasanın sivilleştirilmesi gerektiğini söyleyen Erdoğan “Türkiye Yüzyılı'nın kilometre taşlarından birisi anayasal demokrasimizin yeni ve sivil bir anayasayla güçlendirilmesi ve kurumsallaştırılmasıdır” dedi. Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemine ilişkin de konuşan Erdoğan “yeni hükümet sistemi sayesinde yıllarca en büyük sorunumuz olan ‘siyasi belirsizlik’ ortadan kalktı. Yönetimde güven ve istikrar tesis edildi” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasına şu şekilde devam etti “İnsanımıza hizmet yerine eziyet edenlere, hukukun gereğini yapmaktan asla çekinmedik.

“Kendimizi sürekli hesaba çekiyor, nerede sıkıntı varsa ortadan kaldırmak için samimiyetle uğraşıyoruz. Halkımızın serzenişlerine kulaklarımızı asla tıkamıyoruz.”

“Biz, tecrübelerimizin ışığında, sistemi iyileştirecek her türlü adımı atmaya hazır olduğumuzu söyledik, söylüyoruz.”

“Türkiye’yi darbe anayasasından kurtarmak bizim için milli bir görevdir. Evlatlarımıza çağdaş normlara uygun, siviller eliyle yapılmış yeni bir anayasa borcumuz vardır.”

“Son dönemde bazı kamu hizmetlerinde şikayetlerinin çoğaldığının farkındayız. Görevden kaçmanın, vatandaşa 'bugün git yarın gel' demenin mazereti olamaz.”

“İster merkezi idare ister yerel yönetim olsun milletin vergilerini harcayan hiçbir kurum insanımızın yüreğini sızlatacak bir savurganlık içinde olamaz.”

Cumhurbaşkanı CHP Genel Başkanı ile Bayramlaştı Cumhurbaşkanı CHP Genel Başkanı ile Bayramlaştı

“Milletin cebinden, basın mensuplarına özel uçakla Roma turu yaptırmanın hiçbir haklı gerekçesi olamaz.”

Kaynak: DHA