İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, DEAŞ ve El Kaide terör örgütlerine yönelik 11 ilde gerçekleştirilen Kahramanlar - 45 operasyonu hakkında bilgilendirme paylaşımında bulundu.

Sivas'ta Silah Kaçakçılığı Operasyonu Sivas'ta Silah Kaçakçılığı Operasyonu

Bakan Yerlikaya, Antalya, Düzce, Elazığ, İstanbul, Konya, Mersin, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas ve Trabzon’da 3 gündür devam eden ve sona eren Kahramanlar - 45 operasyonlarında, 36 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Operasyonların ayrıntılarını da paylaşan Yerlikaya, “Antalya’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 2 şüpheli, Düzce’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 1 şüpheli, Elazığ’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 6 şüpheli, İstanbul’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 7 şüpheli, Konya’da EL KAİDE terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 6 şüpheli, Mersin'de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 7 şüpheli, Ordu’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 1 şüpheli, Rize’de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 1 şüpheli, Sakarya’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 2 şüpheli, Sivas’ta DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 1 şüpheli ve Trabzon’da DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 2 şüpheli yakalandı” açıklamasını yaptı.

Yerlikaya operasyonlarda yapılan aramalarda ise 39 bin dolar, 11 bin euro, 200 bin TL ve çok miktarda diğer ülkelere ait döviz ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konulduğunu da bildirdi.  

Operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik eden Yerlikaya, “Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki; Ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Milletimizin duası, güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Operasyon Anları Ticari Hayat'ta!

Kaynak: Haber Merkezi