Balıkesir'de Uyuşturucu Operasyonu Balıkesir'de Uyuşturucu Operasyonu

Diyarbakır'da, HDP il binası önünde 1580 gündür evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı, 2016 yılında henüz 15 yaşındayken kaçırılan kızı Pınar için Mardin’den gelen annesi Menci Seyhan’ın katılmasıyla sayı 372’ye çıktı.

Terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019'da Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine başlamıştı. 1580 gündür devam eden nöbette bugüne kadar 46 aile, çocuklarına tekrardan kavuştu. Ailelerin sayısı, 2016 yılında Mardin’in Dargeçit ilçesinde kimsenin evde olmadığı bir sırada kaçırılan kızı Pınar (22) için gelen Menci Seyhan ile birlikte 372 oldu.

Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşarak Kızını kaybolduğu günden bu yana görmediğini söyleyen anne Menci Seyhan, “Kızım kimsenin evde olmadığı sırada kayboldu. O günden bu yana kızımı görmedim. Buraya geldim, kızımı bulup bana versinler diye. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kızımı bulup bana teslim etmesini istiyorum. Çünkü Erdoğan başkanımızdır. Kızımı kurtaracağına inanıyorum” dedi.

DHA

Editör: Betül DEMİR