Bakan Uraloğlu: 10 Yılda 330 Bin Siber Saldırı Engellendi Bakan Uraloğlu: 10 Yılda 330 Bin Siber Saldırı Engellendi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ayrılan ve CHP tarafından tekrar aday gösterilmeyen Yılmaz Büyükerşen, partisini eleştirerek CHP içindeki geçimsizlik ve çekişmeleri dile getirdi. Konuşmasında “Ve bugün hala biraz daha bozulmuş vaziyette. CHP’nin büyük hastalıklarından biri, adeta bir virüs, mikrop gibi siyasetle uğraşan insanlar arasında ne yazık ki var. Bunu cesaretle hiç çekinmeden söylüyorum, hocalık vasfıma sığınarak söylüyorum” dedi.

Yerine aday gösterilen Ayşe Ünlüce'ye destek isteyen Büyükerşen, partililere oylarını artırmaları çağrısında bulundu ve hakkını helal etmeme uyarısında bulundu. Ayşe Ünlüce ise Büyükerşen'in vizyonunu anladığını belirterek, yeni görevini bir bayrak yarışı olarak değerlendirdi.

Ayşe Ünlüce de partililere seslenerek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü var, ‘en büyük eserim Cumhuriyet, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ demiştir. Ben bugün en büyük eserden ikincisi olan CHP’nin çok önemli bir göreviyle karşınızda bulunuyorum Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak. Duyduğum onuru, gururu kelimelerle anlatmama imkan yok. O kadar heyecanlıyım ki; tatlı bir heyecan bu. Umarım sizlere de geçiyordur. Yılmaz hocamızın bu şehri inşa ederken yarattığı vizyonu çok iyi anladığımı düşünüyorum. Onu çok iyi kavradığımı düşünüyorum. Bir okul gibiydi, onunla beraberken görev yaparken hep bir okulda yetiştiğimi düşündüm. Aslında hiç mezun olmak istemediğim bir görev ve okuldu bu ama bu bir bayrak yarışı. Yılmaz hocam da bu bayrağı bana verdi. Benim için bundan daha büyük onur ve gurur olamaz. O yüzden bu seçimi kazanarak bana yaşatılan bu onuru da Yılmaz hocamıza bir hediye olarak vermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA