Etimesgut Belediyesi ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Buna göre Devlet Tiyatroları artık Etimesgut Belediyesi 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.

İşbirliği protokolüne Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı imza koydu.

Bu kapsamda Etimesgut Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Kültür Merkezi’nin 750 kişilik tiyatro sahnesi Devlet Tiyatrolarına tahsis edildi.  

Pazartesi ve Salı günleri Etimesgut Belediyesi’nin kullanabileceği 100. Yıl Sahnesi’nde oyunlar, haftanın Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri sahnelenecek.

Devlet Tiyatroları, Etimesgut 100. Yıl Sahnesinde ise Şubat ayında “Perde” diyecek.

İmzaların ardından Etimesgut Belediye Başkanı Demirel, “Protokol çerçevesinde Devlet Tiyatroları oyunları Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Etimesgut tiyatronun merkezi olacak” açıklamasını yaptı.

Ankara’nın Coğrafi İşaretli Lezzetleri Etkinliği Ankara’nın Coğrafi İşaretli Lezzetleri Etkinliği

Tamer Karadağlı da “Sahnesi, seyirci kapasitesi, modernliği, ferahlığı, teknik özellikleri ile bizim için, oyunlarımız için harika bir merkez olan 100. Yıl Cumhuriyet Kültür Merkezi, Devlet Tiyatroları için çok önemli bir merkez olacak. Burada ilk oyunumuzu açılışta sahnelemiştik. Bundan sonraki süreçte imzalanan protokolle birlikte oyunlarımıza devam edeceğiz. Etimesgut’u tiyatroya doyuracağız” diye konuştu.

Kaynak: Bülten