Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), Etimesgut ilçesinde 12 Haziran 2024 Salı günü su kesintisi yapılacağını duyurdu.

ASKİ’nin resmi sitesinde yer alan bilgiye göre, Etimesgut'a bağlı İstasyon Mahallesi’nde, içme suyu  hattında yaşanan arıza sebebiyle su kesintisi uygulanacak.

Ankara'da Haftanın Konserleri (22-28 Temmuz) Ankara'da Haftanın Konserleri (22-28 Temmuz)

İstasyon Mahallesi’nde 09.00 - 17.00 saatleri arasında uygulanacak su kesintisi, İstasyon Mahallesi'nin tamamını etkileyecek.

Tamirat süresi arızanın boyutuna göre değişebileceği için mahalle sakinlerinin sabırlı olması ve su kullanımını bu süre zarfında kısıtlı tutmaları büyük önem taşıyor.

ASKİ'nin resmi sitesinde kesintiye dair "Etimesgut İlçesi İstasyon Mahallesi'nden geçen içme suyu hattının ekonmik ömrünü tamamlaması ve sıklıkla arıza verdiğinden, içme suyumuzun kaybını ve bölgede oluşailecek zararı önlemek amacıyla yapılacak çalışmasan dolayı planlı su kesintisi yapılacaktır. Sayın abonelerimizin bilgilerine sunar, sabır ve anlayış için teşekkür eder, vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" ifadeleri yer aldı.

Ankara'da su kesintisiyle ilgili güncel bilgilere ulaşmak için bizi takip edin!

Kaynak: Haber Merkezi