1997 yapımı Face/Off filminin devamı için ilk filmin başrol oyuncuları Nicolas Cage ve John Travolta’nın geri dönmeye hazır oldukları bildirildi.

Yönetmen Adam Wingard ile uzun süredir birlikte çalıştığı yazar Simon Barrett'ın 1997 yapımı Face/Off filminin devamı için bir araya geldikleri 2 yıl önce açıklanmıştı.

Wingard devam filmi ile ilgili daha sonra yaptığı açıklamada orijinal kadronun geri dönmesi halinde filmi çekeceğini, “Bunu gerçekten yapmamızın tek yolu, orijinal kadroyu bulmamızdır. Nasıl olacağını söylemeyeceğim ama gerçek bir devam filmi olmalı. Orijinal filmin devamı gibi hissettirmeli. Şimdi bu devam filmiyle ilgileniyorum. İşe yaramasının tek yolu orijinal filmdeki karakterlerin geri dönmesi. Bunu başka oyuncularla tekrarlayamazsınız” sözleriyle açıklamıştı.

Survivor'da İlk Eleme Adayı Kim Oldu? Survivor'da İlk Eleme Adayı Kim Oldu?

Bu açıklamanın üzerine Nicolas Cage ve John Travolta'nın devam filmi için geri döneceği doğrulandı. Face/Off 2’nin yapım tarihi ise açıklanmadı.

Travolta'nın ve Cage'in bu yılki programlarının hafif olması nedeniyle filmin çok yakında çekilebileceği belirtiliyor.

Ancak bunun için senaryonun da hazır olması gerekiyor. Bütçenin de sağlanması halinde filmin çekimlerinin bu sene sonunda başlanabileceği belirtiliyor.

Muhabir: Ersan Akbaş