Fatih Camii’nde Cuma namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cami çıkışında Fatih Sultan Mehmet türbesinin önünde, yaşanan bıçaklı saldırıya yönelik açıklamalarda bulundu.

Erbaş şunları söyledi:

"Malumunuz bundan 4 gün önce Fatih Camii'nde çok müessif, üzücü bir olay yaşadık. Dört gün önce ben 2024 yılı hac protokolünü görüşmek, imzalamak için Suudi Arabistan'daydım. Yani olay gerçekleştiğinde Mekke'deydim. Mekke'de, Kabe'de hocamıza ve kardeşimize dualar ettik. Sabah itibarıyla İstanbul'a intikal ettim. Hem Fatih Camii'nde hocalarımızla, camimizin hocalarıyla, İstanbul Müftümüz, Fatih Müftümüz Fatih Kaymakamımız, birlikte Fatih Camii'nde Cuma namazını kıldık, hutbe okudum. Cenabı Hak bir daha bu şekilde üzücü olaylarla bizi karşılaştırmasın. Cemaatimize her zaman birlik, beraberlik tavsiyesinde bulunuyoruz. Bu tür saldırgan insanların, tabii onlardan milletimizin mutlaka korunması gerekiyor hocalarımızın, camilerimizin. Bu arada emniyet müdürlüğümüze, emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum. Anında olaya müdahale ettiler. Sizlere de teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra bu tür müessif olayları bir daha yaşamayız."

23 Nisan’da Metro Ücretsiz mi? 23 Nisan’da Metro Ücretsiz mi?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve beraberindeki heyet Fatih Sultan Mehmet’in türbesini de ziyaret ederek Fatih Camii'nden ayrıldı.

Kaynak: DHA